İade Ve İptal Şartları

İade Temel Kuralı

Sitemizde temel kural olarak, satın almış olduğunuz ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde tarafınıza kesilmiş olan faturanın tüm nüshaları ile birlikte ve mecburi olmamasına rağmen, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için iade sebebinizi bildiren bir yazı ile birlikte genel kurallar çerçevesinde iade edebilirsiniz.

 

Genel Kurallar

· İadeler mutlak surette sizlere gönderilen orijinal kutu ve ambalajı ile ve varsa Garanti Etiketi ya da açma koruyucu bantı açılmamış olarak yapılmalıdır.

· Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş ve başka bir müşteriye ayıpsız olarak tekrar satılması mümkün olmayan ürünler iade alınmaz.

· Ürünün iade sebebinin malın ayıplı olması durumunda (Örn:Son kullanma tarihinin geçmiş olması) Kargo ücreti tarafımızdan ödenir. Bu durumda ürünü ana sayfada belirtilen anlaşmalı kargomuzla göndermeniz zorunludur. Aksi halinde aradaki fark iade miktarından kesilir. İadeyi gerektiren durum başka bir sebebe dayanıyorsa Kargo ücreti malı iade gönderen tarafından ödenmelidir.

· Kullanılabilmesi için alıcıya özel üretilmesi gereken ürünler iade alınmaz.

· Malın siparişe hazırlanması ile iade alınması arasındaki sürenin malın bozulmasına yol açacak derecede uzun olması durumundaki ürünler iade alınmaz.

 

İade Süreci

İade olarak gelen ürün İade Departmanımız tarafından incelenerek iade şartlarına uygun olup olmadığı belirlenir. Yukarıdaki şartlara uyan iadelerin Kontrol, Onay ve Ödeme işlemleri süreci teslim alınan tarihten itibaren 5-10 iş günü sürmektedir. İade onaylansın ya da onaylanmasın bizde kayıtlı mail adresinize bu durumu bildiren bir mail gönderilir. İadenin onaylanması durumunda, geri ödeme işlemi bizde kayıtlı olan ya da olmayan herhangi bir Kredi Kartınıza ya da herhangi bir Banka Hesabınıza 2-5 gün içerisinde yapılabilir. İadeniz onaylanmaz ise ürün siparişi verenin adresine tekrar geri gönderilir.

 

Yasal Haklar

Sitemiz iade uygulamalarında 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümlerini uygulama hakkını saklı tutar.

Shopping Cart